“Arko” için 14 yorum

 1. Bana her zaman çocukluğumu hatırlatan kremdir. Babamın elleri çok kuruydu ama özellikle kış aylarında çok çatlardı¸ uyumadan önce bu kremi bembeyaz bir tabaka halinde ellerine boca ederdi. O dönemlerde kardeşim emdiği için annem genelde onunla yatardı¸ ben de babamla yatardım. Arko kremin kokusunu içime çeke çeke uyurdum¸ çok da severdim¸ bana huzur verirdi. çok ciddi sanrıları olan ve bunlarla mücadele edemeyen bir çocuktum bu yüzden o “arko kokusu” benim için babamın varlığı demekti¸ babamın yanında olmasının verdiği güven demekti¸ kötülükler benden uzak olacak demekti. Yalnız uyuduğum gecelerde Saçma sapan sanrılarım yüzünden tuvalet ihtiyacı için uyandığımda tuvalete gidemezdim hatta göreceğim şeylerden korkup gözlerimi dahi açamazdım fakat babamın yanında uyumuşsam arko kokusunu duyduğumda gözlerimi açmaya cesaret edebilirdim. Babamın kremiydi o benim için¸ küçücük tüpteki o krem çok fazla şey ifade ederdi. Babamın memlekete gittiği bir dönem peçeteye arko krem sürüp onu koklayarak uyumuştum¸ Niye kendim sürmemiştim bilmiyorum. Nitekim o günler çok eskide kaldı ben ise sanrılarımla mücadele edebilmeyi öğrendim. Simdi senede 1-2 ay eve gelip de o kremi daimi yeri olan vestiyerde gördüğümde çocukluğuma dönerim¸ güçlü hissederim ve mutlu olurum. Kısacası fiyat/performans oranı tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksektir. Not: geçtiğimiz günlerde evdeki kremin görselini de eklemiştim¸ krem yarılanmış. bugün yenisi alıp koydum oraya. Hala daha bitmesinden korkarım çünkü¸ ne diyebilirim ki çocuk aklı işte.

 2. Piyasada neredeyse tekel olduğu günler ne güzeldi(bir de nivea falan vardı ama Nivea tüylendiriyor diye niveayı hiç yüzüme sürmezdim)… o misss kokusuyla kuruyan yerlerime sürdüğümde verdiği yumuşaklık şimdikinin hiçbir kreminde yok… şimdikiler sadece koku olarak aştı kendisini ama bunlar varken öyle her bir bölgeye 10bin çeşit krem sürülmez¸ tek bu kremle her işimiz görülürdü. Elimdeki kremler bitmez tekrar buna dönmeyi düşünüyorum özellikle o küçük boyları ne de güzel tam da çantaya Atmalık¸ ohh misss ne yer kaplıyor ne ağırlık yapıyor¸ her nereye gidersek hep yanımızda<3

 3. kuaförde kaşlarımın tipinin kaydırıldığı şu dönemde “kaşımın tipini kaydıran kuaför” tarafından uzamasını hızlandırmak için kaşımın üzerine bolca sürmemi tavsiye ettiği yılların eskitemediği krem. inşallah dedikleri kadar vardır denemesine başlamış bulunmaktayım.

 4. Annemin yaşlanmamasını sağlayan krem. Eskiden şimdiki gibi drugstore ürünler olmadığı gibi¸ drugstore olmayanları da bulma¸ hadi ki buldun satın alma şansın yoktu. Ben küçükken annemin akşamları sürekli elinde bu kremi görürdüm¸ yüzüne ve göz çevresine bu kremden sürerdi. Yani şu an bakıyorum da 58 yaşındaki annemin çok az kırışıklığı var inananılır gibi değil. Nemlendirme kesinlikle atlanmaması gereken bir uygulama. Eskiler keselenirken¸ biz peeling yapar olmuşuz¸ onlar arko krem sürerken¸ biz estee lauder kullanır olmuşuz. Ne garip kapitalizm her ürünü makyajlayıp bize fahiş fiyatlarla satar olmuş. Alıyor muyuz? Alıyoruz valla. not: Kokusuna bayıldığım krem.

 5. kaşlarımın uzamasını istediğim zamanlarda kaşıma sürüp yattığım krem. dudaklarıma da uyguluyorum.ayrıca bunun bir de %100 doğal zeytinyağlı olanını çıkardılar ancak hala favorim¸ klasik olanı.

  2
  1
 6. Gripten nasibimi aldığım şu günlerde en çok kullandığım krem. Çünkü burnum silmekten tahriş olma noktasına geldi ¸ kızarıyor ve pul pul oluyordu kii derhal annemdem bu kremi aşırdım :dBurnumu Peçeteyle hunharca sildikten sonra kremi boca edince şirin baba burnuna benzemedi çok şükür :dYoğun yapılı bir krem ama bazı durumlarda çok yumuşatıcı bir his verebiliyor

 7. bu aralar çantamdan ayırmadığım kremdir kendisi. nar&kırmızı üzümlüsünü kullanıyorum. sigara kullandığım için sigaranın elimde bıraktığı kokuyu sevmiyorum ve sürdüğümde de krem kokusu alıyor tüm kokuyu yerine kendi güzel kokusunu bırakıyor! onun dışında ellerim kışın çok çatladığı için sürekli kullanıyorum ve gerçekten işe yaradı çünkü hiçbir çatlak oluşmadı. . fiyat olarak da çok cazip. güzeldir kısaca.

  1
  1
 8. elbet babaanneler¸ nineler¸ bunca nesil bir şeyler biliyor¸ swh…bende her zaman çocukluğumdan gelen¸ nostaljik bir ürün olduğu için bulunmuştur¸ bir de kokusundan dolayı tabi. hatta eski alüminyüm ambalaja çok daha fazla bayılıyordum ve plastiğe geçiş yaptıklarını görünce bozulmuştum. yüzüm detayına girmeyeceğim ama sağlığımı ilgilendiren bir nedenle kırmızılıklarla dolmuş¸ yer yer deli gibi kurur dökülür haldeyken dün gece yaptım bir çılgınlık ben de. tüpte arko c yağlı kremi¸ ince bir tabaka halinde yüzüme uygulayıp artık o krem ne kadar emilebilirse emdirmeye çalıştım. sonra da bir güzel yattım uyudum.sabah kalktığımda yüzümdeki kırmızılıklar yüzde 80 oranında geçmişti. pul pul olmuş kuruyup dökülen bölgelerse tamamen iyileşti. markete koşup ne kadar varsa alacağım bu kremden. her zaman için stokta bir tane bulunduruyorsaydım artık 3-4 tane olacak en azından.

 9. Classic olanı benim canımdır favorimdir. El ve ayaklarımda mucizeler yaratıyor. Olmadığı zaman resmen eksikliğini hissediyorum. Evet bu çeşidin yağlı olduğu doğrudur¸ ama seveni de çoktur. Diğer çeşitleri de çok severek kullandım. Fiyat performans açısından çok başarılıdır.

 10. Kokusu çok güzel olan krem. Teyzelerin elleri bundan kokar genelde şu an gözümün önünde çilli ve hafif buruşuk eller belirdi.

 11. Annelerimizin¸ hatta büyükannelerimizin severek kullandığı¸ “iyileştirici-nemlendirici” kremdir. Kesinlikle ben de çok seviyorum. Pişiğe¸ çatlağa¸ kızarıklığa¸ yaraya¸ kuruluğa¸ ona¸ şuna¸ buna¸ -bana göre- her şeye iyi gelen yılların kremi.

 12. Yılların eskimeyeni desek daha doğru olur.Kaç yıldır olan bir marka o yeşil beyaz tüpte 1 lira gibi bir fiyata satılşı maziye götürür insanı.Sonlarda çıkardıkları değişik aromalı¸3-4 büyük tüpteki kremleri oldukça beğendim.Güneş koruma ürünleri de var ayrıca.Bende ki ürünü narlı kırmızı meyveli olandı ve dirsek bölgesine sürdüm bitirmek için orayı yumuşacık yaptı kaç gün içinde.Kendisi yılların eskitemeyeceği bir markadır bana kalırsa.

 13. Yapısı çok yağlı olup yavaş emilen krem. Uyumadan sürülüp çorap giyilip yatılabilecek türden. Küçük tüpünü uzun süredir kullanıyorum bitecek gibi görünmüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?