“Alix avien” için 21 yorum

 1.  burada yazdığım ojesine sahibim. cumartesi akşamı sürdüğüm oje bugün hunharca pantolon denerken bile aynı kalabildiyse ben bu markayı ayakta alkışlarım. hala var mı o seri bilmiyorum ama bulursam başka renklerine de kesinlikle şans vereceğim.tanım: artık ojede ilk tercihim olan marka. bahsettiğim oje serisi

 2. dün kadıköy de t shop da (rıhtımdan boğaya çıkarken sağda) tesadüfen 1 alana bir bedava indirimine denk geldim bir adet siyah ve bir de kahverengi smoky göz kalemini toplamda 22 TL ye aldım. Kahverengini bugün kullandım çok memnun kaldım kesinlikle akma bulaşma yapmıyor. Siyahı da dün alırken denemiştim ondan da çok memnun kaldım yumuşak uçlu ve gayet rahat sürülüyor rengi tam siyah. Kesinlikle çok memnun kaldım.

 3. kahverengi göz kalemini ve 289 ojesini tırım tırım aradığım marka. Öyle ki ojesini 4farklı ilde arayıp sadece Burdurda bulduğum¸ sevinçten napıcağımı bilemeyip hepsini aldım. Yine olsa yine alırım öyle bir hoş ve trend bir renk yani (2kat sürünce)

 4. shineplus ve maxilips serisi rujlarını kullandım ve şunu söyleyebilirim¸ renkleri güzel¸ dokuları yumuşak evet ve yumuşacık yapıyor¸ sürüldüğünde baya pigmentli ama kalıcılık sıfır. yani su içseniz bardakta kalır o derece. ve inanılmaz yumuşak yapılarından dolayı kırılma¸ hele sıcak havada yanınıza aldıysanız yumuşayıp erime gibi dezavantajları var. hatta sabah çıkarken sürmek için açtım¸ dudağıma değdirmekle yere düşmesi bir oldu. hakkını yemeyeyim ama mermeri bile boyadı ( sonra ordan da çabucak çıktı ama olsun ).

 5. ojeleri çok kalitelidir. çok rahat kullanılabilir fırçaları var. flormar ın yastık izi bırakan ojelerinden o kadar bıktım ki¸ bir çok rengin dupe unu bur da buldum. özellikle 207 numarasına bir bakın¸ bu kadar hoş duran bir pembe yok.

 6. Alix avien matt 04 ruju mac diva ya muafil gösterilir. Bence alix avien diva dan daha başarılı o ayrı konu. Hem mac ruja 58 lira vermektense 17 liraya alınacak olan bu ruj çok daha memnun edecektir.

 7. Su bazlı Natura Skin fondöten ve pudrasını kullanarak tanıdım ve oldukça memnun kaldım¸ hafif dokusu sayesinde oldukça doğal duruyor. Diamond Matt serisi bordo rujunu denemek için oldukça hevesliyim fakat hiç satış noktası bulamadım (istanbul için)¸ sadece internet üzerinden mi ürünleri edinebileceğiz acaba¸ bilemedim.

 8. bu markanın tırnaklar için calcium gelini kullanıyorum ve tırnaklardaki beyaz çizgileri yok ediyor ama sürmezsem tekrar çıkıyor. yıllardır bunu düzenli kullanırım.

 9. Alix avien diamond maskara hacim verme açısından çok başarılı bir maskara¸ simsiyah ve topaklanma yapmıyor. Ben genelde uzatıcı başka bir maskaranın üzerine kullanıyorum. Fırçası çok kalın olduğu için güzel sürülemezmiş gibi geliyor ama alt ve üst göz kapağının arasına sıkıştırıp sürünce¸ alt kirpiklere de sürülebilecek en güzel maskara haline dönüşüyor. Bu kadar büyük bir fırçayı alt kirpik maskarası olarak kullanabilmem nasıl bir şeyse artık. Hayatta yok diye bir şey yok

 10. önermediğim bir marka. kahverengi kalem şeklinde eyeliner arardan satıcı hanımın ısrarla övmesi üzerine aldım fakat ne rengini tam verebiliyor ne güzel bir ton. böyle basit bir kahve tonu¸ hem de renk vermesi için üstünden geçmeniz gerekiyor. kısaca lüzumsuz can sıkıcı. tavsiyem loreal kalem eyeliner olur

 11. ojelerine bayıldığım marka.. hem kalıcılıkları hem fırçalarıyla sürümün kolaylığı fiyatları da piyasa ortalamasında

 12. Ojeleri ve kas kalemi cok basarilidir. Uygun fiyatli ve drugstore da digerlerine gore daha kaliteli geliyor bu iki urunu bana.

 13. birkaç rujunu kullandığım marka. sanırım bendekiler supershine serisine ait. renkler güzel¸ dokusu yumuşacık¸ yağ gibi kayıyor dudakta. ama o ambalajların zevksizliği ve dandikliği yok mu… makyaj çantasında durduk yere açılıyor sürekli. sırf bu yüzden bir daha almayacağım.

 14. Rimellerini hiç beğenmediğim markadır.3 çeşidini denedim ve fırçaları o kadar sert ki kirpiklerime çok fazla zarar verdi.yapıları da kurumaya çok müsait.Kısacası hiç tavsiye etmiyorum

 15. dipliner’ını kullandığım marka. sürümü kolay ve istediğim siyahlığı sağlıyor. yaklaşık 6-7 ay kullandım ve anca rengini kaybetmeye başladı. uygun fiyatlı günlük kullanımda rahatlık sağlayacak bir ürün. tavsiye ederim.

 16. Kulandığım ürünlerinden¸ eyelinerının ambalajı ve performansı iyidir¸ terracotta pudrası bir harikadır¸ doğal duran allıkları vardır.

 17. bu markaya karşı nedense hep mesafeliydim¸ ne bileyim biraz demode gibi geliyor bana. ama geçenlerde annemde bir tane allığını gördüm¸ alix avien blush on 130 numara. mat bir gül kurusu rengi¸ inanılmaz doğal bir bitişi var. bayıldım¸ ön yargımı kırdı neredeyse. bir süreliğine el koydum :))

 18. Orta ayar denebilecek bir marka.Rimellerin siyah tonu güzel ancak akma sorunu var. Allıkları ve farları şahane. Pigmentleri çok iyi ve doğal duruşa sahipler. Gramaj olarak bereketli. Ambalajları kullanışlı.Meşhur eyeliner kalemi uygulaması kolay ancak ürünün kalem ucuna akışı sorunlu. Kullanmadıgım zamanlarda ters olarak rafa koyuyorum uygulama yaparken sıkıntı yaşamamak adına.Ojeleri şahane. Krem fondöten ürününü begenmedim. Göz kalemlerinin pigment özelliği çok iyi.

Siz ne düşünüyorsunuz?