“Acuvue oasys lens” için 53 yorum

 1. Çok rahat bir lens markası olduğunu düşünüyorum. 15 yaşımda aldım ilk lensimi o da bu markaydı. Hastaneden almıştık anlaşmalı falandılar herhalde. O günden beri macera da aramadım hala bu markayı/modeli kullanıyorum. Kullanma süresini benim de uzattığım oluyor yalan yok. Zaten kalite düşünce anlayıp değiştiriliyor genelde kaç gün taktığımın hesabını tutmuyorum. Bir haftada attığım lenslerim de oldu iki-üç aya uzattığım da. Ama genel anlamda çok memnun kaldığım bir lens oldu. Gece uyuyakaldığım da oldu¸ öğlen uykusu için uyuduğumda zaten çıkartmıyorum bile. Çok uzun süre kullanınca dikkat etmemek¸ hafife almak başlıyor zaten. Ama siz benim gibi yapmayın elbet. Herneyse güzel bir lens birçok insan da tavsiye etmiş¸ severek kullanıyoruz.

 2. Ciddi anlamda çok rahat¸ sanki hiç lens takmıyormuş gibi hissettiren bir lens.Yıllardır bu kadar rahat bir lens takmamıştım. Tavsiye edilir.

 3. o kadar ince ki takmak için parmağıma alırken bazen kaybettim sanıp¸ korkuyorum. ayrıca kenardaki maviliğinden olsa gerek gözlerimin rengini daha çok ortaya çıkarıp¸ parlattığını düşünüyorum. seviyorum seni¸ bazen yamulup seni çöpe atmak zorunda kalsam da. gerçi büyük ihtimalle benim beceriksizliğimdir daha 1 ay oldu lens kullanmaya başlayalı.

 4. astigmatli olanını kullandım hayatımın en kötü lens denemesi oldu¸benim için bir air optix değildir.. Ayrıca 1 ay kulllanabilirisiz dedikleri lensi 2 hafta zor kullandım .

 5. aşağı yukarı 8 yıl kadar kullandığım¸ kullandığım sürede memnun olduğumu sandığım ama şimdi baktığımda gözüme çok da uygun olmadığını farkettiğim lens. kullandığım dönemde doktorum da piyasadaki en iyi lens olduğunu söylüyordu (beş yıl önce filan oluyor tabi bu). fakat benim göz çapıma bu lensin uymadığını farkettim. “farkettim” diyorum çünkü doktor bana çapımla ilgili bir şey söylememişti. daha büyük çaplı biofinity’ye geçip daha rahat ettiğimde anladım. oasys’le ilgili şikayetlerim daha önce şikayetlerini yazan arkadaşlarla aynı. bir süre sonra gözümde bulanıklık ve baş ağrısı yapmaya başlıyordu¸ özellikle sabahtan geceye kadar taktığımda. bir de lens çok ince olduğu için bir süre sonra kenarlarından sanki fare kemirmiş gibi tırtıklanmaya başlıyordu. mesela biofinity daha kalın olduğu için ilk taktığımda neye uğradığımı şaşırıp aldığıma pişman olmuştum. sonra alıştım. meğer oasys fazla inceymiş. sonuç olarak güzel bir lens ama ondan sonra türlü türlü lensler çıktı hd filan. kesinlikle kullanılır ama en iyisi olduğunu artık düşünmüyorum.

 6. Canimin cani. Yaklasik 4 yildir lens kullaniyorum. Air optik ve Bausch lomb gibi markalarini da denedim. Ama kesinlikle en iyisi buydu. Zaten elinize aldiginizda yumusakligindan kalitesini anliyorsunuz. Diger markalar bulaniklik ve bas agrisi yaparken bunda oyle bi sorun yasamadim. Cok guvendigim bi goz doktoru da bunu onerirdi. Su anda goz capima uymadigi icin mecburen digerleriyle devam ediyorum fakat gizli gizli bunu taktigim oluyor.

 7. gözümle ilgili olabilir ama uzun süre kullanımda gözümü yakmakta. alerjik bir bünyem yok ama çok fazla kullanamıyorum.

 8. 4 yıldır kullandığım lens.bende de ilk haftadan sonra görüş kalitesi bozulmuş hissi veriyor.şimdilik kullanmaya devam ediyorum.şu marka daha kaliteli diyeniniz varsa önerilere açığım.

 9. İlk ve tek lensim. Yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. 1-1¸5 kadar kullanıyorum bir çiftini. Çok da güzel¸ rahat¸ unutuyorum varlığını hatta ama 8-10 saat kadar kaldığında başım ağrıyor benim. Başımı ağrıtmasa benim için mükemmel lens.

 10. Hd astigmat türünü kullandığım lens markası. Piyasadaki en ince lensler olduğunu düşünüyorum. Kendi alışkanlıklarım yüzünden sorun yaşıyorum ama gece lenslerle uyunmadığı takdirde yıllarca kullanılabilir.

 11. Yaklaşık 2.5 yıldır kullandığım lens markası. Son 2-3 aydır batma ve kızarıklık sorunu yaşıyorum. Yıllık aldığım ve doktorum da sorun yok dediği için kullandım fakat bu hafta başka markaya geçiş yapacağım. Gün içinde sürekli gözüme toz kaçmış gibi hissetmek ve göz pınarıma bastırma isteği rahatsız ediyor gerçekten. Neden böyle oldu bebeğim neden

 12. epeydir optik lens kullanıyorum¸ hemen hemen her markayı denedim¸ son 4 seferdir falan acuvue alıyorum. Benim gözlerim hiç bir lensle sorun yaşamadı şimdiye kadar eğer o yüzden iyi midir¸ değil midir¸ neye göre iyidir kıyaslaması yapamayacağım ama sorunsuz kullandığım¸ gözü belli bir süre kurutmadan idare eden güzel bir lens.

 13. Genelde aylık diye satılır ama kendisinin iki haftalık kullanım süresi var. Bu yüzden ay sonuna doğru çeşitli yıpranmalar¸ bozulmalar görülebiliyor. Bir de günlük olanları var. Lens alerjisi olan¸ özellikle air optix ile problem yaşayanlara günlük olanını denemelerini öneririm.

 14. Yaklaşık 5 senedir kullanıyorum. Hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadım. Göz de kuruluk veya batma hissi yaşatmadı. 1 aylık kullanım süresi olmasına rağmen ben 2 aya yakın kullanıyorum çiftini. Her gece çıkardığım için daha uzun ömürlü oluyor. Şiddetle tavsiye ederim cicişler..

 15. Ben de toric olanı kullanıyorum her iki gözümde de astigmat var¸gözlükle beraber dönüşümlü lens kullanıyorum bana göre gerçekten çok dayanıklı lensler 1 aylık olmasına rağmen 1 aydan çok daha uzun süre gidiyor¸sabahtan akşama kadar taktığım zaman tabi illaki kuruluk oluyor gözümde.Bazen gece uyurken çıkarmadığım oluyor Seyahatteyken sağlıklı olmayabilir ama bir sorun da yaşamadım açıkcası. Lens suyunu lensi uzun süre takmasam bile değiştiriyorum aynı suda beklemsin diye bu şekilde uzun süre gidiyor

 16. çok hafif çok rahat bir lens olmasına rağmen daha önce diğer yazarların bahsettiği ve benim de pek çok optisyenden duyduğum üzere aylık olarak satılır ama ömrü 2 haftadır. çok hızlı çizilen ve batma yapmaya başlayan bir lens. uzun süredir lens kullanıyorum¸ göz yorgunluğu yapmayan ve gözümü en az ağrıtan lens olmuştu ama dayanıksızlığından dolayı 2 senedir purevision 2 hd kullanıyorum.

 17. Oksijen geçirgenliği sebebiyle kullanıcıyı en rahat ettiren lensler arasındadır. Yıllarca bir bunu bir de night and day’i kullandım ikisinden de çok memnundum.

 18. Toric olanı kullanıyorum. Astigmat ve 5.5 miyop bu arada. 1 aydan daha fazla kullanıyorum ve haftaiçi okulda olduğum için tüm gün gözümde sabah 6. Bucuktan akşam 8e kadar nerdeyse. Gün sonuna dogru elbette kuruyor. Şu anlık memnunum

 19. 3 yıldır vazgeçemediğim lens markası. Göz numaram o kadar büyük ki kimseye söylemiyorum¸ annem babam bile kaç olduğunu bilmiyor düşünün ona rağmen gözümde hiç yokmuş gibi hissediyorum. Gerçekten çok rahatlar. Gün içinde batma sorunuyla hiç karşılaşmadım¸ kayma da yapmadı hiç. Oksijen geçirgenliği en yüksek lens diye duymuştum ve onun için almıştım zaten. Ve doğru olduğunu düşünüyorum. 

 20. yaklaşık 7 yıldır güvenle kullandığım lenslerim nedendir bilinmez artık birkaç saatlik kullanım sonrasında gözlerimi acıtmaya başladı. Problem benim gözlerimde mi yoksa ürünün kalitesinde bir değişiklik mi oldu henüz bilemiyorum.

 21. 6-7 yıldır kullandığım lenslerim. doktorum bunu önermişti ve ben de bunca sene kullanıp çok da memnun kaldığım için başka bir markaya geçme ihtiyacı duymadım. rahat¸ yok gibi hissediyorsunuz. batma vs yapmıyor. (sağlıksız olsa da) ben hep 1 aydan fazla kullanıyorum ve attığımda da hala paketinden yeni çıkmış gibi oluyor ama belirtmem gerekir ki gözlükle dönüşümlü kullanıyorum. belki her gün taksam 1 ayda deforme olabilir

 22. ilk defa lens kullanacaktım¸ doktor önerisiyle aldım. gözlerimi fena yakıyor¸ ya çok kurutuyor ya da gözlerimi sulandırıyordu. ilk defa lens kullandığım içindir dedim ve 1 ay 2 ay aynı sorunlar devam etti. soflens’e geçtim bu sorunların hiçbiri kalmadı. edit: benim kullandığım oasys  astigmatism olandı.

 23. Bana da 6 yıl önce ilk kez lens kullanacakken doktor tarafından önerilmişti. Aylık değil 2 haftalık bir lens. İlk günler rahat gibi görünse de sonrasında bulanıklık¸ kuruluk¸ batma çok oluyordu hem de 2 hafta benim için kısa bir süre bu yüzden aylık lenslere yöneldim. şu anda air optix hydraglyde kullanıyorum memnunum.

 24. kullandığım 3 marka lensten birisidir. diğerleri: air optix ve biofinity. bu yüzden üçünü karşılaştırmalı yazmak istiyorum. üçünü de aylık olarak kullandım. 1 ay kullanıp yenisini açtım.ilk kullandığım lens air optix. çok rahatsız. ayın sonuna doğru batma yaptı. yine de cahillikten 1 sene boyunca bu markayı kullandım.ikinci kullandığım acuvue oasys. air optix’e göre daha rahat ve ince. batma hissi daha az. 2 sene de bunu kullandım.şimdi 8 aydır biofinity kullanıyorum. acuvue oasys’e göre daha kalın ama doktorumun söylediğine göre esnekliği daha fazla. ben öyle somut olarak bir özellik söyleyemem ama bunda daha rahat ettim.

 25. 5 yıldır bu lens markasını kullanıyorum ve oldukça memnunum. Geçen yaz çapı daha geniş olduğu için air optik markası yazmıştı doktorum ve 2 ay kadar kullandım. İnanılmaz rahatsız etti resmen evdeki boş acuvue oasys kutularına sarılıp ağlayacaktım. Sonrasında tekrar geri döndüm tabi. Muhtemelen daha kaliteli ve rahat markalar vardır çünkü bu lensler ilk 1-2 hafta çok yumuşak ve rahatken ilerleyen haftalarda yavaş yavaş plastikleşiyor ve kaşıntı/batma yapabiliyor. Buna rağmen ben çok memnunum. Yeni lens alacak olan arkadaşlarım sorduğunda önerdiğim bir marka kendisi. Edit: birkavanozmutluluk uyarısı üzerine¸ bu lensler aylık lensler değil¸ 15 günlük lensler bu nedenle 2 haftadan sonra özelliğini kaybetmesi normalmiş. Bilgilendirme için teşekkür ederim <3

 26. En sevdiğim lensim.ilk lens kullanmaya başlarken doktorum bu markayı önermişti.yıllardır alıyorum.ileri derecede miyop bir ciciş olarak gayet memnunum.bir kere macera yaşadım farklı marka deneyeyim diye ama lensleri bir hafta kullanamadan attım.aslında lens seçiminde en önemli faktörlerden biri gözdeki bombelik değeri olarak gösterilen bc’dir.benim bc değerim 8.4.farklı marka deneyimimde o markanın değeri yanlış hatırlamıyorsam 8.6’ydı.Buna dikkat etmeden lensleri takınca aman Allah’ım sağa bakıyorum gözümün içinde lens sağa doğru kayıyor gibi sola bakıyorum sola doğru falan.ben lensle duşa da girerim.gözlere aşırı su gelmemesi ve ovuşturmamak kaydıyla.lens gözümden aktı gitti.sözün özü benim göz tipime göre acuvue oasys candır!bir daha başka maceraya da girmem!

 27. 10 yılı aşkın bir süredir numaralı lens kullanıcısıyım arada kendisini başka markalarla aldatsam da hep diğerlerinden memnun kalmayıp kürkçü dükkanı misali geri döndüğüm¸ hem aylık hem de günlük kullan at lenslerde gözüme en iyi gelen markadır.

 28. Acuvue oasys lens ve air optix kullandım. İkisi arasında karşılaştırma yapacak olursam acuvue açık ara önde benim için. Acuvue oasys lens daha ince ve gözle daha iyi bütünleştiğini düşünüyorum. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım ikisinde de.

 29. Lens kullanmaya ilk bu markayla başlamıştım. Takıp çıkartması o kadar rahattıki sanki yıllardır lens kullanıyormuşum gibi çabuk takıp çıkartabiliyordum. Ama gün içinde o kadar rahatsızdıki sürekli gözümü kaşımak istiyordum. Gün içinde dayanamayıp çıkarttığım çok oldu. Sonra optiğe gidip durumu anlattım. İade ettim. Onun yerine avaira vitality verdiler. Oasys a göre çok daha kalın ve takıp çıkartması zor. Ama gün içinde yok gibi. Böyle bi rahatlık yok. Takıp çıkartması uğraştırsada gün içindeki rahtlığı için değer.

 30. 9 yıllık bir lens kullanıcısı olarak kullandığım 3 markadan biri. İlk kullandığım lens bu üründü ve gerçekten performansı çok iyiydi. Bir süre sonra purevision 2 ‘ye geçtim¸ çok memnun kalmadım ve oasys’e geri döndüm. Geri döndüğümde sanırım gözümün de zamanla hassaslaşmasından ve kurumasından dolayı ilk kullandığım zamanlardaki performansı alamadım. çok fazla kayıyordu ve bulanık görüntü de cabası. daha önceki girdilerde de söylendiği gibi hassas olmayan gözlerdeki performansı güzel. eğer bu ürün sizi tatmin etmezse (bkz: biofinity kontakt lens)’i kesinlikle tavsiye ederim. pişman olmazsınız.

 31. torik olanını kullandığım canım lenslerimdir. gözlerim epey bozuk¸ ayrıca kuru ve hassaslar. ilk olarak (bkz: air optix) kullandım¸ kendisini kullandığım süre benim için işkenceymiş¸ kullanırken fark edememişim. astigmatımın 2.75 olmasıyla kendisine şans eseri veda ettim.  bu lensleri kullanmaya başladığımdan beri eskisi gibi sürekli batma ve gözümde fazla kalmadıkça çok rahatsız edecek bir kuruluk yaşamadım.  en uyumlu olduğu solüsyon da bence biotrue. torik lens arayışındakilere kesinlikle öneririm. 

 32. Hem miyop hem astigmatı olanlar için gerçekten güzel bir ürün. 7 senedir başka markaya ihtiyaç duymadan kullanıyorum. 30. takışa yaklaştıkça batma yapması dışında bir sorun yaşamadım. O ay daha çok gözlük kullanmışsam eğer ömrü de çok uzun gidiyor. Gece çıkarmadan uyuyakalmak gibi bir hataya düşerseniz çapaklanma ve yapışmayla karşılaşabilirsiniz. Ama zaten aylık kullanım lensler çıkarmadan uyumaya uyumlu değildir. Kullanım talimatına uymayıp sonra bu konuda şikayet edenlere anlam verebilmiş değilim. 

 33. 4 yıldır kullanıyorum. ilk defa sıkıntı yaşıyorum. bir hafta önce yeni açtığım lens sol gözüme batıyordu. uykusuzluktan vs diye geçiştirdim¸ dün çıkartırken fark ettim ki tek tarafında hafif bir yırtık var. şaşkınım¸ ne yapsam bilemedim.

 34. Kullanmaya başlayalı tam 6 yıl oldu. Daha önceki tüm lenslerim gözlerimde sulanma¸ alerji yaptığı için doktorum piyasadakı en iyi lensin bu olduğunu belirtdi ve bana önerdi. denemem için bir günlük lenslerden verdi. o zamana kadar gözlerimi hiç böyle iyi hiss etmemiştim. Çok daha rahat görüyor ve sulanma¸ kızarma hiss etmiyordum. Sanki cennete duşmüştüm. O zamandan beri ona hep sadık kaldım. gözlerim miyop ve – 8. Bayağı bir körüm. 6 yildır kullanıyorum. tek sorun bazen gözümde yırtılıyor olması

 35. Bir süredir toric lensini kullandığım marka. Hem yumuşak hem oksijen geçirgenliği yüksek. Ama gece çıkartmadığınızda çapak illaki oluyor.

 36. Yıllardır kullandığım lens. Doktorum bana bu lensi reçete ettiğinde 15 günlük vs. gibi bir şey dememişti bunu ilk kez burada duydum. Bir çift lensi 2 ay kullanıyorum ben :/ kuruma¸batma gibi bir problem olmadı. Üstelik solüsyonumu da sık sık değiştirmiyorum. İyi bir lens kullanıcısı değilim buna rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.

 37. Bu lensleri 3 yıl kullandım¸ bu lensin ömrü bir hafta taktıktan bir hafta sonra gözüme batmaya başlıyor¸ takıp-çıkartması zorlaşıyor¸ bu lenslerle uyumak zaten mümkün değil. Hep bunu alıyordum çünkü göz ölçülerime bu uyuyordu. Bu sebeplerden 1 yıl lens kullanmaya ara verdim. Sonra tavsiye ile air optix night&day aqua aldım. Tanrım bu ne rahatlık!

 38. yaklaşık 3 yıldır kullandığım lens olur kendileri. başlarda astigmatizm için olanını kullanırken sonrasında doktor tavsiyesiyle astigmatım 0.75 gibi düşük bir değer olduğu için sadece miyoplusunu kullanmaya başladım. ilk günden beri hiçbir rahatsızlık vermedi ve gözünüzde hissetmiyorsunuz. arada 2 ay kadar başka markalar da kullandım¸ doktorum denemem için vermişti fakat aynı rahatlığı vermedi ve yine bu markaya döndüm. günlük olanını kullanıyorum ve 1 ayı kesinlikle geçirmemek gerekiyor. 1aydan sonra lensin yapısı inceliyor¸ batmalar başlıyor¸ hatta bazen yırtılabiliyor. zaten tavsiye edilen kullanım süresi 1 ay kadar. kararsız olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

 39. 4 yıldır bu lensi kullanıyorum.2 haftalık olmasına rağmen unutup 1 aya yakın kullandığım zamanlar oldu ama hiçbir zaman aşırı yanma batma ile karşılaşmadım.Yalnızca sabah erken saatlerde taktığımda akşama doğru gözümde kaymaya başlıyor.Doğru kullanımı 2 haftalık planlı değişim olduğu için elimdeki kutu bittiğinde aylık lenslerden birine şans vermeyi düşünüyorum.

 40. 15 senedir lens kullanıyorum ve şu zamana kadar kullandığım en rahat lens. Göz makyajı yapmayı seviyorum ve makyaj temizlerken dahi gözümde oluyo. Ayda 1-2 defa çıkarmadan uyuduğum da oluyo. Bu şekilde yaklaşık 1.5 ay rahat bir şekilde bir çift lensi kullanıyorum daha sonrasında doğal olarak yapısında bozulma ve çıkarma aşamasında zorlaşma oluyor.

 41. 15 yıldır lens kullanıyorum. Önceleri acuvue advance kullanıyordum ve kurulmuş saat gibi 8. Saatten sonra batmaya başlardı gözümde. Sonrasında ekşideki yorumları okuyunca oasys aldım ve çok memnun kaldım. Hiç batma kuruluk yapmıyor¸ üstelik zaman zaman 20 saate yakın kullanmama rağmen. Lensle uyumayı tercih etmiyorum ama bir kaç kez kestirme yaptım sadece onlarda da sorun yaşamadım. Lens tavsiyesi isteyenlere düşünmeden söylüyorum direkt.

 42. Hem diğer lens markalarına göre uygun fiyatlı hem de kullanımı oldukça rahat yumuşak lens.Göz kuruluğu olan bir insan olarak diğer markalarda 8 saatten sonra batma sorunu yaşarken bu lenste 13-14 saatte bile pek sorun yaşamadım.Ayrıca eline aldığınızda da diğer markalara göre daha yumuşak olduğu anlaşılıyor.Göz numarası 7 ve lenssiz kör bir insan olarak en rahat ettiğim lenstir.

 43. cok uzun zamandir lens kullaniyorum ve bi ara hydraglyde olani kullanmistim. hassas gozlerim var ve normalde sol gozum cok daha hassas bu lens de hep gozumu yasartirdi bir sure sonra sag goz cok daha gec kizarirdi sanki agliyormusum gibi olurdu resmen.. daha sonra oasis kullanmaya basladim ve hicbir sekilde yanma ve kizarti olmadi sadece cok uzun sure kaldigin da bugulanma oluyor¸ gayet rahat ediyorum oasysle kesinlikle oneririm

 44. eski lensim. özellikle alerjik gözleri olanlara tavsiye etmiyorum kesinlikle. kendi kendine kuruma ve tırtıklanma yaptığı çok oluyordu ve gün içinde batmadan dolayı çok zorlanıyordum. ama sanırım bu lensi beğenmeyen %1lik kesimin içindeyim¸ genelde çok kullanılan ve beğenilen bir lens.

 45. 1¸5 yıldır lens kullanıyorum kendisi de kullandığım ilk lens idi. Hem doktor tavsiyesi hem de çevremde lens kullanan herkesin kullandığı markaydı. Bunun üstüne 3 farklı lens değiştirdim aralarında enn nefret ettiğim bu kaldı. Gözde sürekli oynaması¸ kuruluk¸ daha birkaç hafta içinde bulanık görmeler (şu anki lensim purevison 2 ve nerdeyse 2 aydan fazladır kullanmama rağmen hiçbir sıkıntım yok)¸ batmalar bi lenste istenmeyen ne varsa yaşadım kendisiyle. Lens takmaktan nefret ettirmişti zamanında. Bunun üstüne Biofinity (ki en memnun kaldığım buydu çapı uymadığı için bırakmak zorunda kaldım) ve Purevision 2 kullandım oh be lens buymuş işte hissini yaşadım ikisiyle de. Not: bunların hepsi astigmat versiyonları için geçerli. 

 46. Tam olarak kaç sene oldu bilmiyorum ama yıllardır kullanıyorum. Oksijen geçirgenliği yüksek olduğundan¸kuruluk hissini en az yaşadığım lens.

 47. 6 yıldır lens kullanıyorum.Bunun haricinde bausch lomb kullandım ama sevmedim çünkü bir süre sonra kuruduğundan dolayı gözden düşüyordu daha kalındı.Ama acuvue öyle değil daha ince¸gün içinde kuruluk hissetmiyorum ve düşme yaşamıyorum.Daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu

 48. astigmatlı numaraları da olduğu için kullanıyorum ama gerçekten beni en az rahatsız eden lens olmuştur. bu arada renksiz olmasına rağmen göze diğer numarasız lenslerin vermediği bir parlaklık veriyor. yine de eve girer girmez çıkarıyorum¸ lensiyle mutlu insanlardan olamadım hiç.

Siz ne düşünüyorsunuz?